ZOO w Hamburgu (Tierpark Hagenbeck)

Park zoologiczny Hagenbeck to ogromny i niesamowity park w centrum miasta. Samo ZOO składa się z dwóch niezależnych części: akwarium i parku. Park to świat przeznaczony głównie dla dzieci. Zwierzęta, które można dotknąć i nakarmić, mnóstwo miejsca gdzie można biegać, place zabaw, mini kolejka i obowiązkowe małe ZOO, gdzie kózki zachowujące stoicki spokój pozwalają się głaskać, tarmosić i karmić. Nic więc dziwnego, że w weekend ogród przeżywa szturm rodziców wraz ze swoimi pociechami. 

karmienie słoni

Pierwszy przystanek to słonie. Słonie karmić należy i jest to  bardzo mile widziane. Pod warunkiem oczywiście, że karmi się je owocami. Na specjalnym stoisku, można kupić paczkę ze specjalnie przygotowaną karmą. Takiego certyfikowanego owocka podajemy zwierzakowi, który na widok człowieka już z daleka wyciąga trąbę.Co ciekawe słonie z przyjemnością zjadają też nasiona dla ptaków. Wysypaną na dłoń drobnicę zwierzę wciąga wciąga do trąby, a następnie wydmuchuje do paszczy. Wygląda to uroczo.

Na wybiegu w pogotowiu zawsze stoi pracownik ogrodu. trzeba przecież pilnować zwierząt przed hordą turystów. A wielkie ssaki to zwierzęta bardzo inteligentne - jak dostaną coś niedozwolonego - podają opiekunowi. I turyście jest głupio ;)

Wybieg słoni.

Wybieg słoni.

To co jest niesamowite w tym ogrodzie to fakt, że wiele zwierząt żyje tu niemal bez barier i klatek. Kaczki i inne pospolite ptactwo lata swobodnie pomiędzy zbiornikami wodnymi. Egzotyczne ptaki zwykle od publiczności oddziela jedynie mała barierka.Wiele zwierząt trawożernych ma swoje wybiegi tak skonstruowane, że zwiedzający mogą je dokarmiać marchewką (specjalnie w tym celu kupioną w sklepiku) lub trawą, gałązką. Ptaki można karmić nasionami sprzedawanymi w specjalnych paczkach.


 Są też duże i przestronne wybiegi z drapieżnikami. Tych karmić turystom nie wolno ;)

Tygrysy

wybieg tygrysów

wybieg tygrysów
Lwy

wybieg lwów

wybieg lwów

Niedźwiedzie

wybieg niedźwiedzi

Większość zwierząt ma przepiękne, duże i zielone wybiegi. Spacer jest przyjemnością.

Imitacja gór dla kozic.Zagroda pingwinów z dużym zbiornikiem, gdzie mogą w miarę swobodnie popływać.


wybieg pingwinów

Wybiegi fok i fokopodobnych - zwierzęta dają rewelacyjny pokaz w czasie karmienia.

karmienie fok

karmienie fok

karmienie fok
Żyrafy odgrodzone fosą.

żyrafy na wybiegu

Wielbłądy.

wielbłądy na wybiegu

wielbłądy na wybiegu

Zebry z pozostałymi mieszkańcami sawanny.

sawanna z zebrami

zwierzęta sawanny

Żółwie

żółwie

Małpy

wybieg małp

A także mrowisko.

mrowisko

Tutaj zaś dla odmiany zwierzęta, których karmić zdecydowanie nie wolno.


Największy entuzjazm wśród najmłodszych zwiedzających budzi oczywiście małe zoo - z kozami uwielbiającymi karmienie i głaskanie oraz wybiegami zwierząt domowych w najbliższej okolicy.

małe zoo

W tym ogrodzie-parku jest sporo przestrzeni, zielonych placów gdzie można się rozłożyć z kocem i urządzić wspaniały piknik.

Osobna zaś atrakcja (i osobny bilet) to olbrzymi budynek akwarium, gdzie znaleźć można gady, płazy oraz cały podwodny świat.Copyright © 2014 mrs Foch | blog fotograficzny , Blogger