HafenCity w Hamburgu

Tuż za zabytkową dzielnica spichlerzy powstaje HafenCity. Nowoczesna dzielnica w której znajdować się będą zarówno centra kultury, budynki mieszkalne jak i biura. Ma być jedną z najpiękniejszych europejskich dzielnic XXI wieku. Na dzień dzisiejszy zachwyt nad miejscem, gdzie spotkają się budynki najwybitniejszych architektów, jest mocno przesadzony. Tłumy turystów przyjeżdżają na nadbrzeże portowe.... by zobaczyć ogromny plac budowy :)
Poza zabudową od strony zabytkowych spichlerzy
cała reszta jest jeszcze w powijakach.
Pojedyncze budynki już stoją i w sumie to należy chyba współczuć tym, którzy tam przebywają. Bowiem praca czy mieszkanie pośrodku placu budowy, z pewnością nie należą do rzeczy przyjemnych.
Same projekty robią ogromne wrażenie. Poniżej mamy stan obecny placu Marco Polo
Podobno kiedyś będzie bardzo piękny. Najbardziej zaś charakterystycznym obiektem tej części miasta będzie przepiękna filharmonia. 

Będzie co podziwiać i gdzie robić sobie zdjęcia. Istniejące już dzisiaj obiekty i detale architektoniczne zapowiadają prawdziwą "ucztę dla oka":Dlatego za kilka lat z pewnością wizyta w HafenCity będzie obowiązkowym punktem programu każdej wycieczki. Dziś jest to strata czasu - chyba, że ktoś lubi oglądać dźwigi budowlane :)

Hamburg oczami mrs Foch - zapraszam!
Copyright © 2014 mrs Foch | blog fotograficzny , Blogger