Nausicaa Aquarium w Boulogne sur Mer (Francja)

Pewnego pięknego dnia, burmistrz małego, sennego miasteczka na północy Francji, szukał pomysłu czym zastąpić stare kasyno przy plaży. Tak zaczyna się historia jednego z piękniejszych oceanariów w Europie - Nausicaa Aquarium.


Kompleks, z pozoru niepozorny, robi wrażenie już od pierwszych chwil po wejściu do środka. Ogromne, zbiorniki, bajecznie kolorowe ryby, interaktywne ekspozycje - wszystko co pozwala na zrozumienie skomplikowanego ekosystemu mórz i oceanów jest na wyciągnięcie ręki.

1. Światowy ocean - pokazuje głównie zależności między gatunkami i omawia konieczność zachowania naturalnych środowisk zwierząt wodnych. Prezentowana jest także historia wysp, które są stopniowo zalewane przez stale podnoszący się poziom mórz i oceanów. 


2. Rafa koralowa - można ją oglądać zarówno z góry jak i z boku. 
3. Akwarium z rekinami4. Lwy morskie


5. Basen, gdzie można dotykać ryby.
6. Las tropikalny z krokodylem w roli głównej.


Oceanarium warte jest zobaczenia i spędzenia w nim przynajmniej dwóch - trzech godzin. Można spokojnie napić się tam kawy ale obiadu mrs Foch raczej nie poleca. Lepszym pomysłem będzie przespacerowanie się do centrum miasteczka Boulogne sur Mer, gdzie łatwo jest znaleźć przytulną knajpkę z dobrym jedzeniem.

Copyright © 2014 mrs Foch | blog fotograficzny , Blogger