Bodiam


Bodiam Castle – jeden z najbardziej malowniczo położonych zamków w Anglii. Zbudowany został w końcu XV wieku i miał być jednym z punktów oporu przed spodziewanym atakiem Francuzów. Atak jednak nie nastąpił. Został zniszczony w czasie wojny domowej, kiedy to usunięto mu dach. Mury na szczęście stoją do dziś i wyglądają jak w czasach swojej świetności.Zamek jest uroczy choć niewielki. Dwie z wież są udostępnione zwiedzającym – można podziwiać przepiękne widoki.Niestety dostanie się na nie może sprawiać pewne problemy – schody są wąskie, śliskie (jak to w takich  budowlach zwykle bywa), słabo zabezpieczone i ruch odbywa się dwustronnie. Wchodzenie z małymi dziećmi czy przez osoby mniej sprawne jest zdecydowanie złym pomysłem.

Same ruiny w środku z parteru także wyglądają ciekawie. Układ okien i wnęk kominków pokazuje gdzie była podłoga i na jakiej wysokości były kolejne piętra.
Można do znudzenia szukać kadrów z tajemniczymi schodami, romantycznym oknem, czy mrocznym klimatem opuszczonych ruin ;)

Zaznaczono też, gdzie byłą toaleta. Musze przyznać, że od czasu jak przeczytałam "Pieśń Lodu i Ognia", zaczęłam bardzo szczegółowo oglądać w zwiedzanych zamkach to pomieszczenie ;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mrs Foch będzie zachwycona komentarzem - zawsze to kolejny temat do narzekania :)

Copyright © 2014 mrs Foch | blog fotograficzny , Blogger