Nausicaa AquariumNausicaa Akwarium moim zdaniem jest po prostu piękne. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy mają lekkie odchyły na tle akwarystyki, ale i tak warto je zobaczyć i pokazać dzieciom. Z pewnością jest to jedno z najładniejszych akwariów w Europie. Odwiedziliśmy je po raz drugi. Od 2012 roku nie zmieniło się zbyt wiele, więc trzeciej wizyty szybko raczej nie będzie ;)  Poniżej kilka ujęć ze spaceru w podwodnym świecie.


Przepiękna skrzydlica:


Mureny przypominające bywalców (Statlera i Waldorfa) loży szyderców z Muppet Show ;)Rafa koralowa widziana z góry. Akwarium pięknie pokazujące zwierzęta które żyją w norkach na dnie morza.Bardzo brzydka ryba przypominająca kawałek rafy koralowej


A na koniec akwarium odnośnie którego mam mieszane uczucia.


W większości oceanariów są zbiorniki, w których zwiedzający mogą dotknąć ryby. Doświadczenie dość ciekawe i w sumie całkiem przyjemne. Czy rybom jednak też to sprawia radość? Czy lubią być macane przez masę brudnych rąk ludzkich? No i czy ludzie nie są w stanie uszkodzić delikatnej rybiej skóry, chociażby przez przypadkowe zadrapanie paznokciami? Mam mieszane uczucia. Choć przyznaję, że tym razem akurat się skusiłam na głaskanie rybki ;)


Pozostałe wpisy o Nausicaa Aquarium w Boulogne sur Mer (Francja):


Rok 2012


Rok 2015
* rekiny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mrs Foch będzie zachwycona komentarzem - zawsze to kolejny temat do narzekania :)

Copyright © 2014 mrs Foch | blog fotograficzny , Blogger