Ocean Village Southampton

Ocean Village to mała dzielnica wokół portu jachtowego. Są tam domki, wieżowce (w zasadzie jeden  i pół ;)), restauracje, kafejki, biura, kina - miejsce ciszy i relaksu.


Jest wciąż rozbudowywana - docelowo ma być głównym miejscem wypoczynku i relaksu dla mieszkańców miasta. A w zasadzie dorosłych mieszkańców - gdyż jedyne co można tu robić to spacerować, jeść i ewentualnie pójść do kina :) Jeśli ma się jacht, to można też korzystać z mariny :) I choć lista zalet tego miejsca nie wygląda zbyt imponująco - jedno jest warte podkreślenia. Jest tutaj bardzo ładnie.Przy dobrej pogodzie spacer jest faktycznie przyjemnością :)To urocze miejsce ma swoją historię - jeszcze sto lat temu był to tętniący życiem port towarowy z magazynami, dźwigami i wielkimi statkami przybywającymi tutaj z różnych stron świata. Jakże ogromny kontrast dla dzisiejszej sennej i sielankowej atmosfery ;)


Dzisiejszy post to także moje pożegnanie z tym pięknym miejscem. Nigdy nie sądziłam, że mieszkanie nad wodą ma w sobie tyle uroku. Będzie mi jej brakować :) Zostało w zamian mnóstwo zdjęć i tęsknota za statkami pływającymi za oknem :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mrs Foch będzie zachwycona komentarzem - zawsze to kolejny temat do narzekania :)

Copyright © 2014 mrs Foch | blog fotograficzny , Blogger