Lepe Country Park (New Forest National Park)

Jedno z naszych ulubionych miejsc wypoczynkowo-widokowych, zlokalizowane na południu New Forest National Park, niedaleko Beauileu. Jest też bardzo popularne wśród mieszkańców okolicznych miast. Nie ma w tym nic dziwnego.:

- Mamy wspaniały widok poprzez Solent na Isle of Wight.


Na zdjęciu widać tez, że mamy namiastkę morza, ale nie wiem czy to akurat zaleta ;) Co prawda widziałam jak w tej gloniastej brei kąpali się odważni tubylcy ale ja nigdy nie zaryzykowałam. Za to miejsce idealnie nadaje się do wyjaśnienia dzieciom jak wygląda przypływ i odpływ.

- Mamy sporo miejsc parkingowych (płatnych) i możliwość podziwiania żaglówek


- Mamy darmowy plac zabaw dla dzieci. Może nie wyszedł zbyt porywająco na zdjęciach ale jest tam fajny tor sprawnościowy, zjeżdżalnia dla maluchów i "pajęczyna" dla starszych.
- Jest sporo zadbanego, zielonego terenu, gdzie można rozstawić grilla, zorganizować piknik, puszczać latawce, pograć w piłkę, a nawet zaprosić gości na urodziny.- A jeśli dopisze nam szczęście, to w czasie spaceru wzdłuż granic New Forest National Park, spotkamy wolno żyjące tam konie.- Jest to też miejsce idealne do rozpoczęcia wyprawy do pamiątek po inwazji D-Day, o który pisałam ponad rok temu. Wtedy też wklejałam kilka zdjęć z naszych spacerów.

Bywaliśmy tam często - idealne miejsce do spacerów - i dopiero w czasie ostatniej wizyty uświadomiłam sobie, że prawie nie zrobiłam zdjęć. Jak na złość pogoda była przeciętna. To już kolejny post, który powinien być sponsorowany sentencją "najciemniej pod latarnią" czy tak jakoś ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mrs Foch będzie zachwycona komentarzem - zawsze to kolejny temat do narzekania :)

Copyright © 2014 mrs Foch | blog fotograficzny , Blogger