zwierzęta w New Forest Wildlife Park

New Forest Wildlife Park to nie tylko stado saren wspomniane w poprzednim poście. Ambicją parku jest pokazanie całej fauny żyjącej w angielskich lasach. 

Znajdziemy tam pokaźne stadko słodkich azjatyckich wydr, które są ciągle głodne i stale myszkują, w poszukiwaniu pożywienia.Wydry europejskie - nieco większe trzymane są pojedynczo lub  parami. W porze karmienia dostają ryby schowane w kolorowych piłkach - zwierzęta musza się nieźle namęczyć aby się dostać do pokarmu, a widzowie mają bardzo ciekawe show.Jest sporo ptaków drapieżnych - szczególnie różnych gatunków sów. Trzymane w klatkach stanowią jednak raczej smutny widok.


Za to klatki i wybiegi - w dużej części zbudowane z drewna - same w sobie stanowią dość malowniczy widok.
Stado jeleni nie cieszy się taką swobodą jak sarny. Dostępu do nich bronią druty pod napięciem.Razem z nimi na wybiegu pasą się żubry.


Są też duże drapieżniki, takie jak ryś,


czy wilki.
Więcej zdjęć z wybiegu wilków można zobaczyć w jednym z poprzednich postów o jakże oryginalnym tytule: "wilki" ;)

Są też zwierzęta nieoczywiste: 

małe myszki


żabyczy leśne owady.


Do tej masy zwierząt zamieszkujących ten ogród zoologiczny (na zdjęciach ujęłam jedynie niewielką część tutejszych mieszkańców), zupełnie nie pasuje pawilon egzotycznych motyli. Szczególnie, że pokazywane tam owady nie rzucają na kolana ;) Jednak są i można je zobaczyć:)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mrs Foch będzie zachwycona komentarzem - zawsze to kolejny temat do narzekania :)

Copyright © 2014 mrs Foch | blog fotograficzny , Blogger