Odrarium we wrocławskim ZOO

Trochę na uboczu, trochę niepozorne - wrocławskie Odrarium. Mała perełka w najsłynniejszym ZOO w Polsce, warta odkrycia i poświęcenia jej odrobiny uwagi.


Odrarium to ekspozycja przedstawiająca ekosystem drugiej co do wielkości  rzeki w Polsce. Koś powie - cóż w tym ekscytującego? Może niezbyt wiele, ale mrs Foch przyzna się ze wstydem, że łatwiej jej wymienić ryby pływające w Morzu Śródziemnym, niż te pluskające w polskich rzekach. Tutaj można braki w wiedzy nadrobić. 

Ogromne akwaria pozwalają oglądać rodzimą florę i faunę, występującą od źródeł aż po ujście Odry. Unikatowy kompleks czterech zbiorników zamieszkuje trzydzieści gatunków ryb, trzydzieści gatunków roślin i jeden gatunek żółwia. Dodatkowo można podziwiać kompleks filtrów utrzymujący właściwe parametry wody.

Tuż obok zlokalizowano wodną zabawkę - konstrukcję pozwalająca na obserwacje przepływu wody.


Zgodnie z przysłowiem: "Cudze chwalicie, swojego nie znacie" - warto podejść, uzupełnić wiedzę, nacieszyć oczy rybami. Może nasz podwodny świat nie jest tak bajecznie kolorowy jak ten na południu Europy, ale jest równie fascynujący :)

Będąc w ZOO należy jeszcze koniecznie zobaczyć:

* Afrykarium
* wybiegi zwierząt ;)


A jeśli czytelniku jesteś osobą z zamiłowaniem do historii, zapraszam na zdjęcia z wizyty 2012 roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mrs Foch będzie zachwycona komentarzem - zawsze to kolejny temat do narzekania :)

Copyright © 2014 mrs Foch | blog fotograficzny , Blogger